Menu Content/Inhalt
Start arrow Seminaria i wykłady arrow Seminaria arrow Jan Czochralski Space
Drukuj Email
Międzynarodowe Seminarium Inicjujące Powstanie RCI – Przestrzeń Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego

Powołanie do życia „RCI – Przestrzeń Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego” stanowi ważny krok, otwierający drogę w kierunku nadania właściwego kontekstu do działań proinnowacyjnych na naszej uczelni. Jest niewiele postaci z obszaru nauki i techniki oraz badań stosowanych (np. patentowych), które swoimi działaniami dawałyby bezpośredni i naturalny przykład, wskazujący na synergię badań stosowanych oraz ich zastosowań innowacyjno-technologicznych w praktyce i życiu codziennym.
Prof. Jan czochralskiJedną z tych postaci jest światowej sławy chemik, krystalograf oraz materiałoznawca, Profesor Jan Czochralski, rodem z Kcyni, z województwa kujawsko-pomorskiego. Nie szukając więc bardzo daleko, a promując tym samym rodzimy przykład, wybraliśmy osiągnięcia innowacyjno-technologiczne Profesora Czochralskiego, wraz z ich przełożeniem na szczególne dokonania technologii współczesnej. Nasza inicjatywa została pomyślana w ten sposób, aby w dniu 20 kwietnia 2017 roku, za pomocą Międzynarodowego Seminarium inicjującego powstanie „RCI – Przestrzeń Innowacyjnych Technologii Jana Czochralskiego”, a z udziałem m.in. laureata Nagrody Nobla z fizyki, rozpocząć proces solidnego budowania, dobrze osadzonego na przykładach wielkich badaczy, szerokiego kontekstu innowacyjnego i technologicznego, którego beneficjentami mają być zarówno nasza uczelnia, jak i jej bliższe oraz dalsze otoczenie gospodarcze.

Prof. Adam Gadomski, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej

 

 
Organizatorzy:
UTP Bydgoszcz
Urząd Miasta Kcynia Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Patronat:
Prezydent Miasta Bydgoszczy Polskie Towarzystwo Fizyczne Dep. Promocji Urzędu Marszałkowskiego Woj. Kujawsko-PomorskiegoZmieniony ( 19.05.2017. )